Wyprawka na zimowe ferie – zobacz, co Twoje dziecko musi mieć ze sobą

Wyprawka na zimowe ferie – zobacz, co Twoje dziecko musi mieć ze sobą

Ferie zimowe to czas, kiedy najmłodsi członkowie rodziny wybierają się na różne wycieczki. Czasem jest to tygodniowy obóz tematyczny, a czasem jest to po prostu jednodniowy wypad. Bez względu na charakter tej wyprawy, warto zadbać o to, by zabrały one ze sobą przedmioty, które będą wygodne i praktyczne.

Zdrowe posiłki – jak przygotować je dla dziecka?

Rodzice coraz częściej skupiają swoją uwagę na tym, by ich dzieci prawidłowo się odżywiały. Jak przygotować dziecku zdrowe posiłki, aby Twoja pociecha miała zawsze je przy sobie? Przede wszystkim należy starannie je przemyśleć i dopasować je do charakteru danej wyprawy. Do transportu i przechowywania wybranych produktów żywnościowych pomocne będą wszelkie pojemniki szklane. Przydatny z pewnością będzie również termos dla dzieci. Dzięki takim prostym rozwiązaniom Twoje dziecko będzie miało dostęp do zdrowych posiłków na wyciągnięcie ręki i na pewno nie ulegnie pokusom, jakie oferują popularne sieci fast food.

Jakie ubrania dziecko powinno zabrać ze sobą na zimową wycieczkę?

Planowanie ubioru zimą jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż podczas wakacyjnych wycieczek. Zmieniający się ciągle klimat sprawia, że ciężko przewidzieć jakie warunki atmosferyczne zastaną nas danego dnia. Planowanie stroju na jednodniową wycieczkę, na którą wybiera się nasza pociecha może być problematyczne. Najlepiej, jeśli ubranie dopasowane jest do aktywności, jakie dziecko będzie podejmować podczas takiej wyprawy. Niezbędna może okazać się kurtka przeciwdeszczowa, ciepła czapka, szal, ocieplane spodnie i rękawiczki. Warto także zapakować dziecku dodatkową bluzę, która zadba o jego komfort termiczny w momencie, gdyby pogoda radykalnie się zmieniła. Tak skompletowany strój będzie odpowiedni na wycieczki podczas których dziecko będzie zwiedzać wybrane miasto lub będzie odwiedzać muzea. Jeśli jednak w planie wycieczki są jakieś zabawy na śniegu, trzeba strój maluch dopasować do panujących warunków oraz zadbać o wygodny strój, w który przebierze się po zakończonej zabawie.

Plecak na wycieczkę – co w niego zapakować?

Aby dziecko czuło się komfortowo podczas zimowych ferii, warto zadbać o wyposażenie plecaka, który zabierze ze sobą. Muszą się w nim znaleźć chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane, power bank i ładowarka do telefonu, telefon komórkowy, aby dziecko było w stałym kontakcie z rodzicami, a także pieniądze, dokumenty i bilety wstępu. Jeśli dziecko boryka się z jakąś chorobą rodzice, powinni zadbać o to, by dziecko zabrała ze sobą wszelkie niezbędne leki.