Szukasz pomysłu na prezent na roczek? Poznaj nasze typy!

Szukasz pomysłu na prezent na roczek? Poznaj nasze typy!

Dzień pierwszych urodzin to szczególny moment w życiu maluszka i jego całej rodziny. Właśnie dobiegło końca pierwszych dwanaście miesięcy jego życia, które są i będą kluczowe dla jego całego rozwoju. Wybierasz się na pierwsze urodziny swojego bratanka, chrześniaka czy syna znajomych i kompletnie nie masz pomysłu na prezent? Bez obaw – poznaj nasze typy i kierując się podpowiedziami, dokonaj najlepszego wyboru.

Ubranka – uniwersalny prezent na każdą okazję

Nie wiesz, co podarować maluszkowi? W tej sytuacji warto postawić na coś uniwersalnego i praktycznego. Mowa tu o dziecięcych ubrankach, które w przypadku rocznych maluchów, wymagają dość częstej zmiany. Dobrym pomysłem będą spodenki i koszulki dla chłopców, które są najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem – w końcu nadają się do codziennego użytku. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania, która powinna być na najwyższym poziomie. To właśnie dzięki temu maluch w ubraniu może czuć się swobodnie i komfortowo, co pozwoli mu na bezpieczne i spokojne poznawanie otaczającego go otoczenia.

Zabawki edukacyjne, które zajmą maluszka na dłużej

Roczne dziecko z przyjemnością i naturalną ciekawością eksploruje świat znajdujący się dookoła niego. Najlepiej, gdy możliwe jest poznawanie go za pomocą wszystkich zmysłów. Warto to wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego prezentu na pierwsze urodziny. Dobrym rozwiązaniem będą zabawki sensoryczne, które działają na kilka zmysłów naraz i doskonale stymulują rozwój maleństwa. Przykładem może być tu popularna ostatnimi czasy tablica sensoryczna, która składa się z rozmaitych elementów. Maluch może na niej przekładać, przyklejać, otwierać, zamykać, włączać, wyłączać i testować zabawkę na niemal każdy możliwy sposób. Jest to zatem idealna rozrywka, która jednocześnie uczy małego człowieka, dając przy okazji rodzicom chwilę wytchnienia lub spokojny czas na wypicie ciepłej kawy.

Zabawki podwórkowe dla małych sportowców

Nie wiesz, co jeszcze może przypaść do gustu maluszkowi? My już wiemy! Mowa o wszelkich jeżdżących sprzętach, typu jeździki, hulajnogi, auta akumulatorowe czy rowerki biegowe. Nawet jeżeli brzdąc na tym etapie rozwoju nie do końca poradzi sobie z obsługą tego rodzaju sprzętu, bez obaw! Za miesiąc, dwa lub trzy z całą pewnością do niego „dorośnie” a radosna zabawa nie będzie miała końca. Taki rodzaj pojazdów zachęci całą rodzinę do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także rozwinie siłę, koordynację i sprawność ruchową małego człowieczka.