Szkolna wycieczka do kina

Szkolna wycieczka do kina

Początek edukacji nie ma na celu tylko i wyłącznie nauczyć dzieci liczenia, czytania czy pisania. Warto pamiętać również o konieczności nabycia umiejętności odnajdywania się w społeczeństwie, która szczególnie w ostatnich latach siłą rzeczy została w pewnym stopniu ograniczona. Dlatego takie pomysły jak wyjście do kina spotykają się zazwyczaj z dużą aprobatą rodziców.

Niekoniecznie przekąski na miejscu

Dorośli w kinie zazwyczaj decydują się na pakiet z popcornem oraz napojem gazowanym. Raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi niezdrowe jedzenie, jednak nie warto dawać złego przykładu dzieciom. Właśnie z tego względu powinno się je wyposażyć w odpowiedni posiłek na drogę. Najczęściej są to kanapki z ulubionymi dodatkami. Jeżeli wycieczka odbywa się zimą, termos dla dzieci z gorącą herbatą w środku będzie bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście zdrowie naszych pociech to nie jedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. W dzisiejszych czasach powinniśmy także pamiętać o aspekcie finansowym, który w wielu rodzinach ma naprawdę niebagatelne znaczenie.

Wybór odpowiedniego seansu

Oczywistym jest limit wiekowy filmu, który odbywa się w ramach takiej wycieczki. Z pewnością horrory czy thrillery kryminalne nie są najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku. Decyzja pada w zdecydowanej większości na bajki lub filmy dokumentalne, zazwyczaj pokazujące historię danego wydarzenia lub regionu. Zatrzymajmy się jednak na bajkach oraz filmach animowanych. Niektóre z nich służą przede wszystkim po to, aby można było poszukać uśmiechu i zabawy. Czas szkolny jest przeznaczony jednak także do nauki. Z tego względu warto zastanowić się nad wyborem takiego seansu, którego morał oraz cała historia pobudzi wyobraźnię nawet najmłodszych widzów i będzie skutkował pozytywnymi zmianami w ich zachowaniu zarówno w szkole, jak i w domu.

Jak zachowywać się w kinie?

Przed wejściem do sali powinniśmy nie wyciszyć, a wyłączyć wszystkie urządzenia. Dotyczy to zarówno telefonów, ale również zegarków elektronicznych. Dalej należy zająć wyznaczone miejsce - znajdziemy je bez problemu dzięki biletowi, który trzymamy w ręce. Co dalej? Skupiamy się w stu procentach na seansie. Oznacza to brak rozmów ze swoimi kolegami, a także chodzenia w trakcie filmu. Niektórzy decydują się na urządzanie bitwy na popcorn, jednak jest to bardzo zły pomysł. Szanujmy zarówno swój czas, jak również osób zgromadzonych na sali.