Jak zorganizować wyjątkowe chrzciny?

Jak zorganizować wyjątkowe chrzciny?

Chrzciny to bardzo ważna uroczystość dla całej rodziny. Aby móc w pełni świętować to wyjątkowe wydarzenie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Jak zorganizować wyjątkowe chrzciny? Podpowiadamy!

Niezbędne formalności podczas organizacji chrztu

Wyjątkowa uroczystość jaką jest chrzest dziecka wymaga odpowiedniej organizacji. Przede wszystkim konieczne będzie załatwienie formalności w kościele. Rodzice powinni także sporządzić listę gości, rozdać zaproszenia i wybrać chrzestnych. Niezbędne są także białe szatki do chrztu dla dzieci, które wraz ze świecą są nieodłącznymi elementami tego wyjątkowego wydarzenia i są wykorzystywane podczas ceremonii w kościele. Szatki zazwyczaj posiadają delikatne zdobienia, na przykład wyhaftowane imię dziecka oraz datę. Symbolizują duchową przemianę oraz przystąpienie do wspólnoty kościoła.

Gdzie zorganizować chrzciny?

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie zorganizować przyjęcie dla rodziny z okazji chrztu dziecka. Doskonałym pomysłem jest zaproszenie gości do restauracji. Przede wszystkim musimy określić liczbę gości, wybrać menu, a także ustalić wszelkie formalności z menadżerem restauracji. Zadbajmy o odpowiednią oprawę tej wyjątkowej uroczystości. Doskonale sprawdzą się białe bukiety balonowe. Na chrzciny świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju dekoracje na stół, na przykład serwetki, świece oraz personalizowane winietki z imionami gości. Zadbajmy o to, aby wszystkie dekoracje były spójne i w jasnych kolorach. Starannie ozdobiona sala restauracyjna, w której odbędzie się uroczysty obiad dla całej rodziny jeszcze bardziej podniesie wagę tego wyjątkowego wydarzenia. Organizując chrzciny w restauracji nie musimy się martwić o przygotowanie jedzenia oraz obsługę gości. Wszystkim zajmą się pracownicy, a my będzie mogli skupić się na celebrowaniu tej ważnej uroczystości.

Jaki prezent na chrzciny?

Chrzciny to uroczystość, podczas której wręczane są prezenty dla dziecka. Zastanawiasz się, jaki upominek sprawdzi się najlepiej? Najlepszy prezent z okazji chrztu to taki, który będzie doskonałą pamiątką na lata. Może to być na przykład delikatny łańcuszek, medalik, różaniec lub obrazek z datą ceremonii i imieniem dziecka. Niekiedy wręcza się rodzicom ustalone wcześniej większe prezenty, jak wózek czy fotelik samochodowy. Wiele osób wręcza również pieniądze. Kupując prezent dla dziecka z okazji chrztu, możemy także zastanowić się nad niewielkimi upominkami dla rodzeństwa, aby sprawić im przyjemność. Mogą to być słodycze, gry planszowe dla 10 latka lub inne symboliczne upominki.