Jak wyposażyć pokój dla córeczki?

Jak wyposażyć pokój dla córeczki?

Urządzasz pokój dla swojej córeczki? To wspaniałe, ale jednocześnie dość trudne zadanie. Musisz w końcu zadbać nie tylko o walory estetyczne, ale również bezpieczeństwo swojego dziecka i funkcjonalność przygotowywanej przestrzeni. W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy ci, na co konkretnie warto zwrócić uwagę.

Odpowiednie meble

Podstawą w wyposażeniu każdego pokoju dziecięcego są oczywiście odpowiednio dobrane meble. Dokonując zakupu staraj się wybierać produkty pochodzące jedynie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzięki temu zakupione meble z powodzeniem posłużą ci przez wiele lat. Asortyment dedykowany dzieciom powinien być bowiem zabezpieczony przed negatywnymi efektami ich intensywnej eksploatacji, dlatego dokładnie sprawdź te kwestie przed dokonaniem ostatecznego wyboru mebli. Na jaki design jednak postawić? W pokoju dziewczynki świetnie prezentować się będą jasne meble, które świetnie wkomponują się w dziewczęcy i delikatny klimat całego pomieszczenia. Nie zapomnij również o zakupie większej szafy, ponieważ dziewczynki już od najmłodszych lat lubią kolekcjonować różnego rodzaju przedmioty i ubrania!

Dekoracje i dodatki

Pokój każdego dziecka powinien być urządzony w taki sposób, aby nasza pociecha czuła się tam bezpiecznie i komfortowo. To jego prywatna baza i oaza, dlatego warto zadbać o kilka istotnych szczegółów. Odpowiednio dobrane dekoracje dodadzą przestrzeni urokliwego charakteru i klimatu, a zacząć możesz np. od wybrania dziewczęcej tapety ściennej czy specjalnych naklejek. Na łóżku ułóż poduszki dla dziewczynek (najlepiej w różowym lub białym kolorze). Dodatkowo zadbaj o kwiaty (oczywiście na tym etapie wybierz te sztuczne, ponieważ żywe mogą zostać zniszczone przez ciekawskiego malca), maskotki, ciekawy dywan i zasłony.

Kwestie bezpieczeństwa

Urządzając pokój dla swojego dziecka musisz pamiętać również o kwestii bezpieczeństwa. Dzieci są niezwykle energiczne i często nie są w stanie przewidzieć zagrożenia, na które się narażają. O czym konkretnie należy w tym przypadku pamiętać? Przede wszystkim odpowiednio zabezpiecz wszystkie ostre krawędzie i kanty, w które twoja córeczka mogłaby się uderzyć np. głową czy nogą. Możesz to zrobić np. przy użyciu miękkiej taśmy lub specjalnych ochraniaczy. Zabezpiecz również parapet oraz okno, szczególnie jeśli mieszkacie na wyższym piętrze. Okno w pokoju twojego dziecka powinno być możliwe do otwarcia tylko przez ciebie, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby ciekawe świata dziecko postanowiło je otworzyć, a wówczas mogłaby wydarzyć się prawdziwa tragedia.