Akcesoria dla dzieci – co powinieneś mieć w swoim domu

Akcesoria dla dzieci – co powinieneś mieć w swoim domu

Każde dziecko potrzebuje mnóstwa rzeczy. Z jednych korzysta przez kilka dni lub tygodni. Inne będą mu towarzyszyć przez miesiące i lata. W tym artykule zebraliśmy kilka typowych i nietypowych akcesoriów, części garderoby i zabawek, które przydadzą się twojemu dziecku

Ubranka dla noworodka i niemowlaka- potrzebujesz ich sporo

Ubranka obok pieluch to rzeczy których będziesz w domu miał najwięcej. Pamiętaj tylko o jednym. Dzieci bardzo szybko rosną. Kupując wiele sztuk garderoby w jednym rozmiarze może się okazać, że nawet nie zdążysz ubrać w nie swojego malucha. Może się okazać, że markowe półśpiochy dla noworodka tylko przeleżały w szafie bo maluch tak szybko urósł. Najważniejszy jest umiar. To oczywiste, że potrzebujesz wielu sztuk tej samej części garderoby. Musisz mieć chociaż kilka par body, śpiochów, półśpiochów i skarpet. Gdy już tyle masz to kolejne dobrze kupować większych rozmiarów. Maluchowi nim dorośnie lepiej będzie w nico luźniejszych rzeczach niż w za ciasnych.

Butelki, smoczki, bidony

Z obowiązkowych akcesoriów które musisz mieć od samych narodzin dziecka jest smoczek (nawet jeśli planujesz bez smoczkowe wychowanie to awaryjnie warto go mieć), butelki do karmienia, termometr, artykuły higieniczne, bidon dla dziewczynki lub chłopca, ręcznik, otulacze, kocyk, materac do spania. Nie wyczerpaliśmy tu tematu potrzebnych akcesoriów, ale te są bardzo ważne i potrzebne. Co istotne część z nich szybko się zużywa, więc musisz mieć na uwadze częste ich wymiany.

Zabawki – ważna element rozwoju każdego dziecka

Pierwszymi zabawką jaką zafundujesz swojemu dziecku będzie karuzela montowana przy łóżeczku. Nie warto jej montować zbyt wcześnie bo wzrok dziecka jest tuż po urodzeniu bardzo słaby. Trzeba też uważać z dźwiękami bo słuch malucha jest bardzo wrażliwy. W dalszej kolejności przyjdzie czas na grzechotki, gryzaki i inne zabawki pomagające w rozwoju umiejętności motorycznych malucha. Warto postawić na zabawki pobudzające kreatywność dziecka i pokazujące jak działają różne przedmioty. Maluchy uwielbiają bawić się odkurzaczami, zmywarkami, naciskać przyciski w pralce. Są mocno zainteresowane otaczającym światem. Dzięki interaktywnym zabawką i twoją pomocą będzie mu się przyjemnie i wesoło poznawało ten nowy świat. Duża zaleta zabawek interaktywnych jest taka, że maluch rosnąc będzie odkrywał w nich coraz to różne funkcje. Tego typu zabawki są na lata. Dlatego warto wybrać jest z dobrych materiałów i od producentów specjalizujących się w produktach dla dzieci.